+1
0
+1
0

U trećem engleskom finalu Lige prvaka Chelsea je s 1:0 nadigrao Manchester City i drugi je put u povijesti osvojio naslov u dvoboju odigranom u Portu pred 16.500 gledatelja na stadionu Dragao.

Pobjednički gol postigao je 21-godišnji njemački napadač Kai Havertz. Njemački trener Thomas Tuchel došao je do svog prvog naslova pobjednika Lige prvaka nakon prošlogodišnjeg finalnog poraza s Paris Saint-Germainom od Bayerna u Lisabonu, a Pep Guardiola je ostao na dva trofeja osvojena s Barcelonom.

Sjajno prvo poluvrijeme pripalo Chelseaju

Sjajno prvo poluvrijeme odigrano je i uz prekrasan ambijent te zvučnu kulisu koju su stvorili navijači finalista na Dragau. Stadion je bio popunjen na trećinu kapaciteta, ali su se navijači potrudili stvoriti ambijent koji je podsjećao na stara dobra vremena.

Prvu je pravu priliku imala Guardiolina momčad, kad je u osmoj minuti vratar Ederson sjajnom dugom loptom izbacio Raheema Sterlinga, ali su ga Reece James i vratar Edouard Mendy zajedničkim snagama uspjeli zaustaviti.

Havertz zabio prvi pogodak u Ligi prvaka

Chelsea je bila konstantna prijetnja u kontranapadima. Ključna lopta krenula je od Masona Mounta koji je ispratio utrčavanje Havertza i dodao mu loptu, a ovaj s lakoćom postigao svoj prvijenac.

U 80. minuti Mateo Kovačić dočekao je svoje prve minute u finalu.  Svi pokušaji Cityja da dođe do izjednačenja zaustavljeni su u ‘plavom zidu’ ili u rukama Edouarda Mendyja, kao kod pokušaja Sergija Aguera u 85. minuti. Mateo Kovačić po četvrti je put u momčadi europskog prvaka i nastavio je niz koji traje već devet godina – momčad koja je imala hrvatskog nogometaša u svojim redovima osvojila je Ligu prvaka.