Hansi Flick: Više nemamo pravo na grešku
Redakcija

Previous Article Previous Article MINISTAR ZDRAVSTVA: Na zimu stiže novi val COVID-19
Next Article Cijena plina se želi ograničiti, Robert Habeck "skeptičan" Cijena plina se želi ograničiti, Robert Habeck "skeptičan"

Trener njemačke reprezentacij Hansi Flick je sudar sa Španjolskom u nedjelju izjednačio sa finalom Svjetskog prvenstva.

"Više ni jedan metak ne smijemo ispaliti u prazno", rekao je Flick u četvrtak, dan nakon zaprepašćujućeg poraza Njemačke od Japana u prvoj utrci Prvenstva u Kataru. "Jučer smo promašili, sada više ne smijemo."

Protiv Španjolske mnogo toga moramo bolje uraditi, rekao je Flick. U slučaju poraza, Njemačka lako može ispasti već u grupnom dijelu prvenstva. To je već doživio, i to kao branilatelj titule, u Rusiji prije četiri godine.

"Gledajući unazad, prvih 70 minuta (protiv Japana) uglavnom je bilo pozitivno, ali završnica nije bila onakva kako smo zamislili", rekao je Flick o preokretu. Njegova ekipa je povela, ali se u posljednjih dvadesetak minuta raspala i primila dva gola.

"Sada moramo pritegnuti šarafe i pokušati bolje odigrati", rekao je trener. Svaki igrač pojedinačno "jednostavno mora bolje" i "imamo na čemu da radimo", dodao je.

Španjolska je, isto u srijedu, razbila Kostariku 7:0. Ako Njemačka izgubi od Španjolske, a Japan osvoji samo jednu bod, Nijemci će se nakon posljednje utakmice u skupini morati  spakirati za dug put kući.