+1
0
+1
0

Hrvatska je na krilima Horvata i Balića kao dvojca koji vodi pomlađenu reprezentaciju upisala tri pobjede. Izabranici trenera Horvata jučer su svladali Slovačku 26:23, te time upisali i četvrtu pobjedu u EHF EURO Cupu.

Ivano Balić, pomoćnik trenera Horvata za Dnevnik Nove TV je izjavio : ”Bilo je teško, promašili smo četiri-pet zicera i tu smo dali Slovacima priliku da povedu. U drugom poluvremenu u prvih 15 minuta smo se tražili, posložili smo obranu i postigli neke lake golove i na kraju rutinski došli do pobjede”, rekao je Balić pa otkrio da je cilj bio na ovom okupljanju isprobati neke mlade igrače.
”Da, to je bio cilj ovih priprema, imamo četiri nova pivota. Izbornik traži nekoga tko može igrati u oba pravca. Mislim da su svi pokazali da ih možemo koristiti na toj poziciji.”

Balić ističe kako nastoje mladima na terenu dati što više informacija, a uči se biti smireniji i tiši jer je izbornik taj koji vodi reprezentaciju. Balić dodaje kako imamo mlađe generacije koje su nam dosta dobre, a sada treba vidjeti tko može napraviti taj iskorak da pomogne A selekciji na velikim natjecanjima.”

Kada je pak riječ o poziciji trenera Balić smatra kako još nije došlo vrijeme za to.

Pored toga mnogi gledatelji su zamijetili kako se na pauzama mogla čuti TBF s pjesmom “Malo sam maka”, na što je Balić dodao kako tu pjesmu gura već dva dana.