+1
0
+1
0

Nogometaši PSG-a i Chelseaja prvi su polufinalisti Lige prvaka. Parižani su u uzvratnom susretu četvrtfinala izgubili kod kuće s 0:1 od Bayerna, no zahvaljujući pobjedi od 3:2 u Münchenu prošli dalje. U uzvratnom dvoboju u Sevilli Porto je pobijedio Chelsea s 1:0, no to nije bilo dovoljno da nadoknadi poraz od 2:0 iz prvog susreta.

Parižani su nastavljaju u istom ritmu kao i u prvom susretu Münchenu. Mbappe je bio u dobroj prilici već u trećoj minuti susreta. Udarac je završio pored vratnice. Angel Di Maria se ozlijedio u 17. minuti u jednom duelu. Pružena mu je liječnička pomoć i uspio je nastaviti susret. Prilika za Bayern i Kimmicha u 27. minuti. Pucao je s ruba šesnaesterca i lopta je otišla pored stative. U sljedećoj minuti prilika na drugoj strani. Neymar je loše pucao, ravno u Neuera koji je obranio taj udarac. Isti dvojac opet u akciji i velika obrana Neuera u 34. minuti. Neymar je pucao s poludistance, a vratar Bayerna odlično obranio.

U 38. minuti raspoloženi Neymar je pogodio prečku. Nakon propuštenih prilika Parižana stigla je kazna. Bayern je poveo u 40. minuti. Maxim Choupo-Moting je prvi stigao na odbijanac i glavom zabio za 1:0 vodstvo gostiju. Bayern na krilima gola nastavlja s pritiskom. Alaba je u 44. minuti zaprijetio iz dalekometnog šuta, lopta je otišla uz stativu.

Bayern je drugo poluvrijeme otvorio prilikom Alabe koji je pucao s ruba šesnaesterca. Lopta je otišla pored gola. Prvi žuti karton na utakmici u 52. minuti dobiva Alaba. Tri minute poslije u redovima domaćina požutio je Dagba. U 55. minuti PSG je mogao izjednačiti. Angel Di Maria je gurnuo loptu u sredinu, Neymar je zakasnio. Prisilna izmjena za Parižane u 59. minuti. Diallo je izašao iz igre zbog ozljede, ušao je Bakker. Velika prilika Bayerna u 62. minuti. Pucao je Muller, a Navas izvrsno obranio. U 79. minuti Mbappe je zabio gol, no poništen je zbog zaleđa. U 83. minuti Saneov udarac završava pored gola, piše HRT.

Već na početku susreta kapetan Porta Pepe Havertzalaktom je u glavu udario Mount , kojem je pružena pomoć. U 7. minuti Corona je dobro pucao, no obrambeni blok Porta otklonio je opasnost. Velika prilika za Porto u 33. minuti. Matea Kovačićaje s pet metara pucao visoko iznad gola.

U nastavku dvoboja također nema puno prilika. Dvije dobre akcije Chelseaja, pokušaj Pulisica u 55. i Mounta dvije minute poslije. Prva prilika Porta u 65. minuti, Taremi je pokušao zabiti glavom, Mendy spašava mrežu. U 70. minuti Pulisicev pokušaj u šesnaestercu blokiraju igrači Porta. Taremi u dubokoj sudačkoj nadoknadi zabija gol za Porto.