+1
0
+1
0

Belgijac je nakon odličnog vikenda na lokalnim hrvatskim cestama završio na trećem mjestu, zajedno sa svojim suvozačem Martijnom Wydaegheom.

Trećeplasirani na Croatia Rallyju, trećem natjecanju ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u reliju, Belgijanac Thierry Neuville uplatit će 4.000 eura za obnovu zgrade Opće bolnice “dr. Ivo Pedišić” u Sisku. Time je Neuville pokazao da je veliki humanitarac,  priključujući se međunarodnoj humanitarnoj akciji “Zajedno do cilja” koju je krajem ožujka pokrenuo Organizacijski odbor Croatia Rallyja uz potporu Svjetskog prvenstva u reliju (WRC) i Hrvatskog Crvenog križa kao nositelja projekta.

Članovi Nuevillevog tima su se zahvaliti organizatorima relija ističući kako je bio izvrsno organiziran. Reli se  vozio po lokalnim cestama Karlovačke, Krapinsko-zagorske i Zagrebačke županije, te Grada Zagreba. Poručuju kako su svi izuzetno sretni i zadovoljni svojim boravkom u Hrvatskoj, a posebno ističu gostoljubivost Hrvata.

Neuville je, zajedno s kolegama Sebastienom Ogierom i Teemuom Suninenom, od samog početka podržao humanitarnu akciju, a Belgijac je najavio da će samim sudjelovanjem donirati 2.000 eura, a u slučaju da osvoji drugo ili treće mjesto 4.000 eura.  Belgijac je ponovno završio na trećem mjestu, a u ukupnom poretku se nalazi na drugom mjestu.